TAŚMY ANTYPOŚLIZGOWE

tasmy antyposlizgowe

Dlaczego stosujemy taśmy antypoślizgowe?

Stosowanie taśm antypoślizgowe znacznie zmniejsza ryzyko wypadku w wyniku poślizgnięcia się w miejscu niebezpiecznym przez Twoich pracowników, klientów, gości, uczniów, domowników, ...
Taśmy antypoślizgowe pozwalają uniknąć wielu takich wypadków oraz wiążących się z tym przykrych konsekwencji zdrowotnych, odpowiedzialności prawnej, strat finansowych z tytułu odszkodowań i przerw w pracy, utraty klientów.
Taśmy antypoślizgowe powinniśmy stosować w miejscach szczególnie narażonych na ryzyko poślizgnięcia się. Są to schody, stopnie, rampy, podesty, pochylnie, powierzchnie śliskie, mokre, zaolejone itp. w halach fabrycznych, magazynach, biurach, sklepach, urzędach, szkołach, budynkach publicznych, budynkach mieszkalnych, halach sportowych, na basenach, statkach, jachtach, łodziach, drabinach ...
Oferujemy Państwu taśmy antypoślizgowe w wielu rodzajach, dostosowane do specyficznych wymagań każdego z takich miejsc.

 

Budowa i własnościtaśmy antypoślizgowe
Dobre taśmy antypoślizgowe wykonane są z kilku warstw:
- nośnikiem jest miękka i elastyczna folia z plastyfikowanego PCV
- na spodzie znajduje się warstwa specjalnego kleju akrylowego (zabezpieczona silikonowym papierem przekładkowym)
- z wierzchu w folię PCV wtopione są drobne ziarna z materiałów mineralnych (np. specjalny piasek kwarcowy), które tworzą właściwą warstwę antypoślizgową
Niektóre taśmy mają bardziej złożoną budowę. Np. w celu uzyskania idealnego dopasowania do nierównych powierzchni (np. karbowana blacha na schodach i podestach) wprowadza się dodatkową warstwę miękkiego aluminium. Dzięki trwałemu odkształceniu folii aluminiowej taśma "zapamiętuje" kształt podłoża. Pozwala to idealnie dopasować się do nierównej powierzchni.
Taśmy antypoślizgowe mogą również występować w wersjach specjalnych, np. taśmy "basenowe", taśmy fluorescencyjne.
Taśmy antypoślizgowe są trwałe, odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, odporne na warunki atmosferyczne (do -30oC), UV, wodę, oleje i smary a nawet wodę morską. Specjalny klej akrylowy zapewnia doskonałe przyklejanie do podłoża i ma bardzo dobrą odporność na starzenie.

 

Montażtaśmy antypoślizgowe
Montaż taśm antypoślizgowych jest prosty i może go wykonać praktycznie każdy. Należy jedynie zadbać o to, aby oklejana powierzchnia była sucha i czysta (bez śladów smarów, tłuszczu, brudu, piasku) oraz miała temperaturę powyżej 10oC. Zapewni to prawidłowe przyklejenie i długotrwałe użytkowanie. Po prawidłowo naklejonej taśmie można od razu chodzić, jednak pełną przylepność do podłoża uzyskuje ona po 48 godzinach.

 

Kolory i rozmiary taśmy antypoślizgowe
Taśmy antypoślizgowe najczęściej sprzedaje się w rolkach. Długość rolki wynosi zawsze 18,3m. Szerokość może być dowolna: od 19mm do 500mm (czasem 1000mm). Taśmy są dostępne w wielu kolorach, w tym wszystkich najczęściej spotykanych, a ponadto przezroczystym, fluorescencyjnym, żółto-czarnym, biało-czerwonym.
W niektórych typach taśm mamy też do wyboru różne grubości ziaren warstwy antypoślizgowej.
Oprócz typowych rolek, na zamówienie klienta taśmy antypoślizgowe mogą być wykonane w postaci formatek (różne gotowe kształty) oraz płytek (płytki aluminiowe o różnych kształtach z naklejonym materiałem antypoślizgowym, przykręcane do podłoża).

 

Stosuj taśmy antypoślizgowe.
To najtańsza profilaktyka przeciw niebezpiecznym poślizgnięciom.
Unikniesz problemów zanim się pojawią!


Zapraszamy do zapoznania się z galerią, gdzie znajdziecie Państwo zdjęcia różnych taśm i przykłady ich stosowania.

 

 

 

CHROPOWATE

TAŚMY ANTYPOŚLIZGOWE CHROPOWATE (z ziarnem)
Zobacz Produkt

BASENOWE

TAŚMY ANTYPOŚLIZGOWE „BASENOWE”
Zobacz Produkt

SPECJALNE

TAŚMY ANTYPOŚLIZGOWE SPECJALNE
Zobacz Produkt

 

Zamieszczone informacje i dane techniczne opierają się na wiarygodnych testach i pomiarach przeprowadzonych przez producenta wg odpowiednich norm. Nie dają one jednak pełnej gwarancji i nie zwalniają użytkownika od przeprowadzenia własnych prób i testów, właściwych dla konkretnego zastosowania. Uprzejmie informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek powstałe szkody czy straty, związane z zastosowaniem naszych produktów, także w stosunku do osób trzecich.